Ankara Sosyal Medya Ajansları

Ankara Sosyal Medya Ajanslarını betimleyen bir görsel
blue dot iconDijital Meyda
10/9/2023

Ankara sosyal medya ajansları ilgili mecralardaki içeriklerin planlanması, hazırlanması ve paylaşımının gerçekleştirilmesi gibi işlemleri yürütmektedir. Sosyal medya, dijital pazarlama alanında değerlendirilmekte ve marka değerini yükseltmektedir.

Ankara sosyal medya ajansları ne iş yapar? Bahsi geçen ajanslar, müşterilerin de beklentilerini dikkate alarak bir yol haritası çizmektedir. Yapılması planlanan paylaşımların içeriği de buna göre şekillenmektedir. Şirket veya kurum için en uygun olan sosyal medya platformları seçilmektedir. Dijital medya yönetimi alanında faaliyet gösteren firmalar, sosyal medya başta olmak üzere pek çok alanda müşterilerine katkı sunmaktadır. Bunlar arasında grafik tasarım, SEO, reklam yönetimi ve yaratıcı metin yazarlığı gibi alanlar yer almaktadır.

Ankara Sosyal Medya Ajansları Nasıl Çalışır?

Sosyal medya ajansı ne oluyor? Bir sosyal medya ajansı, müşterinin faaliyet gösterdiği alanın gerekliliklerini de dikkate alarak içerik kurgusu yapar. Ajans, müşteri ile gerektiği kadar iletişim halinde olmalıdır. Sosyal medya ajansları; sosyal medya uzmanları, grafik tasarımcılar ve analistlerle çalışmaktadır. İyi bir iş bölümü ile tüm çalışmalar profesyonel bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Peki sosyal medya yöneticisi ne iş yapar? Bu meslek grubundaki kişiler, müşterilerle doğrudan iletişim kurarak taleplerini not almaktadır. Ayrıca içerik planlamasını gerçekleştirerek dikkat edilmesi gereken detayları sosyal medya uzmanları ile paylaşır. Bu koordinasyon sayesinde işler titizlikle yürütülebilir. Dijital medya ajansları başka hangi hizmetleri sunar? Bu sorunun cevabı, ilgili ajansın odaklanmak istediği hizmetlerle doğrudan ilişkilidir. Örneğin Fovimarlo; profesyonel ekibiyle, zengin bir hizmet çeşitliliğine sahiptir. Bunların bir listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Sosyal medya yönetimi
 • Dijital pazarlama ve SEO
 • Kurumsal kimlik çalışmaları
 • Fotoğraf & video
 • Web tasarım
 • Logo tasarımı

En İyi Sosyal Medya Ajansları

İyi bir sosyal medya ajansı, birlikte çalıştığı müşterilere katma değer sağlar. Böylece markanın bilinirliği ve güven algısı yükselir. Paylaşımların gerçekleştirileceği mecralar, müşteri faaliyetleri de dikkate alınarak seçilmektedir. İçerik planlaması ve metin hazırlığı da ilgili mecranın özelliklerine göre yapılmaktadır.

En iyi Ankara sosyal medya ajansı seçenekleri nelerdir? Doğru ajansın bazı özelliklerinden söz etmiştik. Deneyimli ve işini seven bir kadroya sahip olmak da tamamlayıcı bir unsur olarak öne çıkmaktadır. Firmamız deneyimli bir sosyal medya, video ve fotoğraf ekibine sahiptir. Sosyal medya çalışmalarında başarıyı ve etkileşimi nasıl arttırabiliriz? Aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz faktörler başarının anahtarları olabilirler.

 • Doğru bir içerik planlama stratejisine sahip olmak
 • Reklam hizmetlerinden yararlanmak
 • Yaratıcı içeriklere sahip olmak
 • Etkileyici tasarımlar üretmek
 • İçerikleri uygun bir zaman diliminde paylaşmak
 • Çeşitli kampanyalar düzenlemek
 • Influencer’lar ile iş birliği yapmak

Medya Ajansları Ne İş Yapar?

Sosyal medya yönetimi Ankara şehrinde genellikle bir dijital medya ajansı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu alanda faaliyet gösteren reklam ajansları da mevcuttur. Bir dijital reklam ajansı kurumsal marka yönetimi, logo ve reklam içeriklerinin planlanması gibi alanlara odaklanmaktadır.

Peki medya ajansı ile reklam ajansı arasındaki farklar nelerdir? Medya ajansları daha çok birlikte çalıştıkları firmaların görsel içeriklerini planlar ve hazırlar. Bunu yaparken müşterilerin gereksinimlerini de dikkate alır. Düzenli raporlamalar yaparak bilgilendirme faaliyetlerini de yürütür. Reklam ajansları ise firmaların kurumsallaşmasına ve kurumsal kimliklerinin daha akılda kalıcı olması amacıyla faaliyetler yürütür.

Sosyal medya danışmanlığı fiyatları ne kadar? Ücretler, danışmanlık yapılacak sosyal medya hesaplarının sayısına, haftalık veya aylık paylaşım planlamasına göre değişebilmektedir. Üstelik hangi sosyal medya platformlarının seçildiği ve ücretli reklam gibi özelliklerden yararlanma durumu da fiyatları etkilemektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Ankara

Ankara dijital medya ajansı alanında faaliyetlerini yürüten firmamız, sosyal medya danışmanlığı alanında tecrübeli bir ekiple çalışmaktadır. Referanslarımız ve çalışma ilkelerimiz hakkında web sayfalarımız aracılığıyla daha çok bilgi alabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi ne kadar? Çalışma ücretlerimiz hakkında güncel bilgi almak ve sorularınızı iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya reklam ajansları tarafından sunulan bir hizmet olarak firmaların tanıtımı noktasında büyük rol oynamaktadır. Paylaşımların içeriği, kalitesi ve doğru bilgi içermesi gibi faktörler firmaların kurumsal kimliğine son derece olumlu katkılarda bulunmaktadır. Ayrıca estetik ve kaliteli tasarımlar firmayı bir adım daha öne çıkarmaktadır.

Günümüzde firmalar arası rekabet pek çok alanda kendini göstermektedir. Rekabette kaybolmamak ve profesyonel çalışmalarla hep bir adım önde olmak için ajanslarla birlikte çalışılması tavsiye edilmektedir. Her firma veya kurumun ihtiyaçları kendine özgüdür. Ancak sanal dünyada başarıyı etkileyen dinamiklerin net algoritmaları bulunmaktadır. Web sitelerinin, sosyal medyanın veya reklam içeriklerinin bu kriterler dikkate alınarak hazırlanması başarıyı kaçınılmaz kılacaktır.