Threads Yeni Özelliklerle ile Geldi

Threads yeni özellikleri
blue dot iconWeb Internet
6/21/2023

Hayatımıza girdiği anda dikkatleri üzerine toplayan Threads Uygulaması, yeni güncellemeler ile daha kullanışlı bir hale geldi. İşte o yeni özellikler!

blog image

Uygulamayı genel olarak incelediğimizde Twitter’a rakip olabilecek potansiyele sahip. Fakat ilk çıktığında büyük eksiklikleri olduğu hemen anlaşılıyordu. Peki yeni gelen güncellemeler ile Twitter ile benzer bir uygulamaya mı dönüştü yoksa benzersiz yeni özellikler mi içeriyor?

Twitter’ın eleştirel, siyasi, politik ve tartışmacı ortamından sıkılan kişilerin Threads’e daha ılımlı bakacağı bir gerçek. İlk çıktığı anda Twitter’ın atmosferinden bunalanların içine su serpilmiş gibi bir hissiyat oldu çünkü anasayfası Twitter’a göre oldukça ferah ve düzenli şekilde gözüküyordu. Fakat en büyük problem takip etmediğimiz insanların anasayfamızda gözükmesi oldu. Birçok insan bu takip etmediğimiz hesapları görmemek adına ya engelledi ya da kısıtladı ama böyle bir seçeneğin hiç olmaması gerekiyordu çünkü daha baştan bir eksi ile başladı. Neyse ki son yapılan güncellemelerden birisi takip etmediğimiz insanları kendi anasayfamızda görmeyeceğiz!

Aslında bu zamana kadar Twitter’ın kaotik ortamını sevmeyen kullanıcılar çoktan twitter kullanmayı bırakmıştı. Dolayısıyla çok uzun zamandır düşüncelerimizi, ruh halimizi veya görüşlerimizi yazılı olarak paylaştığımız büyük bir platform aslında yoktu fakat Threads in hayatımıza girmesiyle bu eksiklik ve boşluk fazla gelmiş olacak ki milyonlarca kişi tarafından daha ilk günlerinde denendi. Ancak fazla uzun zaman geçmiş olacak ki kullanıcılar ilk haftalardan sonra Threads’in ilk günlerde yarattığı heyecanı bulamadılar. Bunun nedenlerinden birisi, uzun zamandır kendisini ifade ettiği bir platform kullanmadığı için bu davranışından muhtemelen vazgeçmiş olması hatta daha da kötüsü tercih edilen bir seçenek bile olmaması.

Sonuç olarak Meta ile Elon Musk arasında geçen bu rekabette kimin galip olacağını öngörmek zor değil. Tabi insanları alıştığı şeylerden vazgeçmesinin zor olduğunu da unutmamak gerek! Dolayısıyla aslında sosyal platformlara yenisi eklemeden önce her yönüyle tartıp düşünmek gerekir. Sonuçta devasa bir insan kitlesinden bahsediyoruz.