Google Ads

Dijital pazarlama nedir?
blue dot iconDijital Pazarlama
8/16/2022

Google ADS Hizmetleri

Dijital pazarlamanın önemli yöntemlerinden biri de Google Ads reklamlarını kullanmaktadır. Google Ads aracılığıyla, tam olarak hedef kitlenize, aradıkları anahtar kelimeler üzerinden ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Bu sayede belki de ulaşma şansınız olmayan insanların önüne çıkabilir, bilinirliğini ve satış oranlarınızı artırabilirsiniz.

E-ticaret yapan tüm markalar açısından Google Ads önemli bir konudur. Bu sebeple markalar Google Ads nedir ve Ads reklamı nasıl verilir sorularını merak etmektedir.

### Google Ads Nedir

Google, Türkiye’de kullanıcıların en çok tercih ettiği arama motorudur. Bu arama motoru sayesinde milyonlarca kullanıcıya ulaşma olanağınız vardır. Türkiye’de kullanıcılar genel olarak satın alacağı ürünü, araştıracağı hizmeti ya da merak ettiği bilgiyi Google’da aramaktadır. Google Ads reklamları, bu kullanıcılara sizin ürün ve hizmetlerinizi gösterir. Bu noktada önemli olan konulardan biri de hedef kitleyi büyük oranda doğru olarak belirleyebilmenizdir.

Google Ads reklam modellerinin performansının çok kolay biçimde ölçülebilir olması sayesinde, reklamlardan elde ettiğiniz kazancı açık biçimde görebilirsiniz. Bu sayede reklam ve tanıtım stratejilerinizi güçlendirebilirsiniz.

Farklı reklam modellerinin bir araya geldiği Google Ads hizmeti, e-ticaret yapan markaların hızlı biçimde büyümesini sağlayabilmektedir. Bununla birlikte Ads reklamlarını vermenin ve takip etmenin belirli incelikleri vardır. Demografik ayarlar yapabileceğiniz Google Ads reklamlarının uzmanlarınca yürütülmesi, çalışmaların çok daha verimli olmasını sağlayacaktır.

Google Ads Reklam Modelleri

Google Ads reklam verme işlemleri oldukça karmaşık ve ustalık isteyen bir süreçtir. Bu sürecin takip edilmesi, hedef kitlenin doğru belirlenmesi, doğru görüntülerin ve metinlerin oluşturulması uzmanlık ister. Google Ads reklam modelleri arasından hangilerine ağırlık vermeniz gerektiği de bu uzmanların alanlarına girmektedir.

Birçok farklı model arasından birkaçını tercih edebileceğiniz gibi, hepsini de kullanabilirsiniz. Alışveriş reklamları, arama ağı reklamları, görüntülü pazarlama ağı, yeniden pazarlama reklamları ve YouTube reklamları en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır.

###$ Alışveriş Reklamları

Google alışveriş reklamları; web sitenizde yer alan ürün ve hizmetleri, Google alışveriş sekmesi yardımıyla potansiyel müşterilere ulaştırmaktadır. Bu model Google Merchant Center üzerinden çalışmaktadır.

Arama Ağı Reklamları

Bu modelde belirlenen anahtar kelimeler arandığında, sonuçlarda sizin e-ticaret siteniz ilk sıralarda gösterilmektedir. Metin temelli olan bu reklam modeli çok sık olarak tercih edilmektedir.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntü temelli olan bu reklam modeli, hedef kitlenize ulaşmak adına etkili yöntemlerden biridir. Görüntülü reklamlar sayesinde, sunulan hizmet ve ürünler görsel şekilde kullanıcıya sunulmaktadır. Özellikle görselliğin önemli olduğu sektörlerde yaygın olarak kullanılan modellerden biridir.

Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama ya da remarketing reklamları, markanızın bilinirliğini artırmak adına oldukça faydalıdır. Daha önce sizden ürün ya da hizmet alan müşterilere, sizi hatırlatmak amacıyla kullanılan bir modeldir.

#### YouTube Reklamları

YouTube reklamları, oldukça iyi reklam platformlarından biridir. Bu reklamlar video başlangıcında olabileceği gibi videonun içinde ya da videonun yan tarafındaki alanlarda gösterilebilir. Bu reklamların büyük bir bölümü video formatındadır ve oldukça verimli bir modeldir.

Google Ads Hizmetleri

Google Ads hizmetleriyle farklı reklam modelleri üzerinden hedef kitlenize yaratıcı ve başarılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Google Ads hizmeti oldukça kapsamlı bir süreci ifade etmektedir. Google Ads danışmanlığı hizmetleri sayesinde, markanız adına bu reklam süreçleri başarılı bir şekilde yürütülebilmektedir.

Ads reklamları konusunda rakiplerinizin de sürekli olarak çalışma içerisinde olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple bir Google Ads uzmanı ile çalışmak faydalı olacaktır. Google Ads ile hedef kitlenize profesyonel bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak bu hizmetler, satış rakamlarınızın hızlı bir şekilde artmasına destek olacaktır. Siz de bu hizmetlere başvurarak, markanızın sunduğu ürün ve hizmetleri geniş kitlelere tanıtabilir ve dönüşüm oranlarınızı hiç olmadığı kadar artırabilirsiniz.